בודק חשמל ודוד חשמל

בודק חשמל

כדאי מאוד לקבוע עם בודק חשמל לפני שמתחילים בתהליך של הקמת מערכת חשמל בדירה בה עומדים לגור.
התיאום עם בודק חשמל הוא חיוני מפני שרק בודק חשמל מקצועי יכול להבטיח שכל מערכת החשמל אצלכם בבית תפעל בצורה תקינה, ולכן חשוב מאוד שהוא יגיע אליכם הביתה לפני שאתם מתחילים בביצוע של כל פעולה מורכבת שקשורה למערכת החשמל בבית.
התפקיד של בודק חשמל הוא למעשה להגיע לדירה, ולבדוק את התקינות של כל מערכת החשמל שקיימת אצלכם בבית.
במקרים רבים, חברת החשמל שולחת בודק חשמל לבתים פרטיים, שלא ברור בדיוק בהם מה קורה עם החשמל, או שיש תקלות כלשהם שקשורות לחשבון החשמל של הדירה.
בשנים האחרונות, חברת החשמל מציעה שירות מיוחד שמאפשר לצלם את מונה החשמל של הדירה ולשלוח לה אותו, וכך לא תצטרכו להיות במצב שבו בודק חשמל חייב להגיע אליכם לדירה ולבדוק את החשמל בעצמו, ולכן כדאי מאוד לבצע זאת מבעוד מועד.

דוד חשמל

אחד הנושאים הבעייתיים ביותר בכל נושא החשמל בדירה הוא דוד חשמל.
התקנה של דוד חשמל היא פעולה פשוטה מאוד, אבל כאשר מבצעים אותה בצורה לא מקצועית זה יכול לגרום לתקלות גדולות במערכת החשמל בבית.
התקנה של דוד חשמל צריכה להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך, שתפקידו בין השאר הוא להתקין דוד חשמל באופן שיהיה מותאם לאיך שכל מערכת החשמל בבית פועלת.
התקנה של דוד חשמל למעשה היא פעולה יחסית פשוטה, אבל כאשר מבצעים אותה באופן לא מקצועי זה יכול לגרום לתקלות חמורות.
דוד חשמל חשוב מאוד במיוחד בימי בחורף, שבהם השמש לא מספיקה לחמם את המים בעזרת דוד השמש, ולכן אם רוצים מים חמים צריך לוודא שיש לכם דוד חשמל שפועל בצורה תקינה, ועל ידי כך ניתן לוודא שיש לכם מים חמים בכל שעה שתצטרכו.
דוד חשמל חיוני מאוד בעיקר בימים קרים שבהם אין מספיק שמש.